Głowna
 
Rytuały

"Kocia łapa"
Zostawiamy uchylone drzwi i w myślach wypowiadamy pytanie , na które chcemy znać odpowiedz ("tak" lub "nie") , a następnie wołamy kota . Obserwujemy , którą łapką przekroczy próg . Jeśli prawą , odpowiedz brzmi "tak" , a jeśl lewą - "nie" .

"Aby ulżyć cierpieniom emocjonalnym"
Potrzebna będzie mieszanka następujących suszonych ziół i kwiatów : szałwia , fiołek , rozmaryn , tymianek . Ususzone rośliny tłuczemy w moździerzu na proszek . O zachodzie Słońca kiedy znika już ono za horyzontem , stajemy twarzą w jego kierunku . Bierzemy garść ziołowego proszku do lewej ręki i , rzucając go w powietrze , wypowiadamy nastepujące słowa : "Wietrze , przyjmij tę ofiarę i zabierz wraz z nią moje cierpienie !" Wizualizujemy , jak kłopoty i troski zostają porwane przez wiatr razem z pachnącymi ziołami i odchodzą od nas na zawsze .

"Papier i ogień"
Na kawałku papieru zapisujemy swoje życzenie i układamy ją , napisem w dół , na niepalnej powierzchni - metalowej tacy , kadzielnicy , w kociołku itp. . Podpalamy papier zapałką w przednim lewym rogu , siadamy i czekamy , aż płomień sam zgaśnie . Jeżeli papier całkowicie spłonoł i został z niego tylko popiół , życzenie się spełni tak , jak sobie to wymarzyliśmy . Jeśli papier nie spalił się całkowicie i kawałek naszego napisu nadal jest czytelny , życzenie się spełni , ale nie od razu . Jeżeli papier prawie wcale się nie spalił i większość napisu pozostała nietknięta , nie otrzymamy wszystkiego , czego chcemy . Jeśli ogień nie tknął zapisanych słów , życzenie wkrótce się spełni .